Specjaliści łódzkiego Uniwersytety Medycznego stworzyli system VRneck, który ma wspomóc rehabilitację osób z dysfunkcją i uszkodzeniem części szyjnej kręgosłupa.

System ma również służyć do oceny stanu funkcjonalnego kręgosłupa szyjnego oraz połączenia szyjno-głowowego i szyjno-piersiowego osób z zaburzeniami kontroli motorycznej. VRneck może być również wykorzystywany przez lekarzy, fizjoterapeutów oraz rehabilitantów jako narzędzie pomocne w treningu rehabilitacyjnym. Wśród pacjentów cierpiących na bóle kręgosłupa aż u 15% osób ból ten trwa ponad kilka miesięcy. Istotną rolą nowego systemu jest więc ocena stanu funkcjonalnego kręgosłupa i szybka diagnoza, która pomoże skutecznie ukierunkować leczenie pacjenta. System Virtual Reality wspomagający diagnostykę i rehabilitację VRneck to kilka elementów: gogle wirtualnej rzeczywistości, system specjalnych żyroskopów do pozycjonowania ciała w czasie wykonywania badania oraz oprogramowanie umożliwiające rejestrację oraz analizę zadań funkcjonalnych wykonywanych przez pacjenta. Działanie oprogramowania oparte jest odwzorowaniu przez pacjenta zestawu plansz z figurami geometrycznymi. System ma za zadanie wyłapać popełnione przez chorego błędy i dokonać oceny sprawności. Zanim system trafi do placówek medycznych, istotnym etapem jest przeprowadzenie specjalistycznych badań na grupie 200 pacjentów, a następnie opracowanie eksperckiego programu diagnozy i opartego
na nim leczenia.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij