Współczesna osteopatia - między sztuka a nauka. Wpływ badań naukowych na przyszłość osteopatii.

Medycyna osteopatyczna od ponad 15 lat przeżywa dynamiczny rozkwit w Polsce.  Jest pożądanym celem drogi zawodowej dla wielu terapeutów i studentów. Jej praktykowanie owiane jest aurą tajemniczości i niezwykłych umiejętności osteopatów. Czy skuteczność leczenia osteopatycznego da się zbadać naukowo? Czy może lepiej byłoby pozwolić rozwijać się osteopatii w oparciu o tradycyjne myślenie i hipotezy?

Czy praktyka osteopatii potrzebuje badań naukowych, aby się rozwijać i odpowiadać na oczekiwania współczesnych społeczeństw?

A może to nauka, ze szczególnym uwzględnieniem nauk medycznych, potrzebuje osteopatii, aby zrobić kolejny krok w wyjaśnianiu mechanizmów zdrowia i choroby?

Prelegenci z 5 krajów Europy (Francja, Szwajcaria, Belgia, Niemcy i Polska) przedstawią Państwu aktualny stan badań naukowych w osteopatii oraz perspektywy i ewentualne konsekwencje postępu w badaniach dla codziennej praktyki osteopatycznej.

Będzie to niewątpliwie wielkie wydarzenie i uczta intelektualna dla osteopatów, lekarzy, fizjoterapeutów,  studentów powyższych dziedzin oraz wszystkich praktykujących terapeutów.

Nie zabraknie również pokazów praktycznych, na których uczestnicy zapoznają się z oryginalnymi technikami w prowadzeniu diagnozy oraz leczenia.  Krok po kroku będą poznawać sposób myślenia osteopaty podczas terapii i sposób podejmowania decyzji terapeutycznych.

Polska Akademia Osteopatii OSTEON, Towarzystwo Osteopatów Polskich (TOP) oraz VERSUS MEDICUS mają zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję naukowo–praktyczną z osteopatii do Sosnowca 12.04 2019 roku. Wydarzenie odbędzie się przy okazji organizowanych w tym dniu Targów Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo.

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij