Artykuł omawia różnego typu ortezy skokowo-goleniowe stosowane w procesie usprawniania dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Ortezy to inaczej aparaty do użytku zewnętrznego, wykonane są z mocnego, ale lekkiego tworzywa termoplastycznego. W nomenklaturze można spotkać się także ze stosowaniem ich zamiennej nazwy, czyli łuski. Orteza skokowo-goleniowa (ang. AFO – ankle-foot orthoses) zakładana jest na kończynę dolną (staw skokowy i stopę) u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, by korygować budowę układu kostnego i nerwowo-mięśniowego. Ortezy skokowo-goleniowe mogą być różnego typu, w zależności od stopnia deformacji i potrzeby stabilizacji.

Przeczytaj cały artykuł:


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij