Kliniczne doświadczenie fizjoterapeutyczne na oddziale neurologii pozwala wyciągnąć wnioski, że nadaktywność strony pośrednio zajętej jest też zespołem charakterystycznych zachowań pacjentów hospitalizowanych z powodu udaru mózgu.

Zachowania hospitalizowanych z powodu udaru mózgu w pierwszych dobach od zachorowania wymagają terapii prowadzonej wg konkretnych zasad. Sugeruje to, że istotną rzeczą jest szybkie i właściwe zdiagnozowanie nadaktywności strony pośrednio zajętej u pacjentów, którzy faktycznie ją prezentują.
 
Celem artykułu jest przedstawienie zagadnienia nadaktywności pod kątem praktyki klinicznej fizjoterapeuty, omówienie obrazu klinicznego pacjentów, a także umówienie badania, leczenia fizjoterapeutycznego oraz różnicowania nadaktywności strony pośrednio zajętej z innymi zaburzeniami wynikającymi z uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego.
Przeczytaj cały artykuł:


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij