W rehabilitacji u chorej po resuturze mostka wykorzystano plastrowanie dynamiczne i masaż, co przyczyniło się do poprawy sprawności i zmniejszenia dolegliwości bólowych.

Postępowanie po zabiegach kardiochirurgicznych jest określone w rekomendacjach Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Istotnym elementem rehabilitacji kardiologicznej jest odpowiednie przygotowanie chorego do zabiegu, obejmujące naukę oddychania wszystkimi torami, efektywnego odkrztuszania, zmian pozycji oraz ochrony operowanej okolicy. Celem pierwszego etapu jest jak najszybsze uruchomienie i usamodzielnienie, będące przygotowaniem do powrotu do domu. Zaleca się kontynuację rehabilitacji w kolejnych etapach, w warunkach dostosowanych do potrzeb pacjenta i jego stanu.

Przeczytaj cały artykuł:


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij