Uzdrowisko Nałęczów zaprasza na konferencję „XIII Jesienne dni fizjoterapii”, która odbędzie się w Nałęczowie w dniach 14-16.09.2018 r. Tematyką spotkania będą zagadnienia dotyczące fizjoterapii w chorobach cywilizacyjnych.

Lokalizacja:
Nałęczów
Data rozpoczęcia:
14.09.2018
Data zakończenia:
16.09.2018
Strona www:
http://ptflubli...

Konferencja rozpocznie się piątkowymi (14.09) warsztatami w nowo otwartym Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii „Werandki”. Następnego dnia (15.09) inauguracyjny wykład pt. „Wpływ dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego na postawę ciała” wygłosi prof. zw. dr hab. n. med. Zbigniew Śliwiński. Podczas konferencji uczestnicy będą mogli brać udział w panelach poświęconych m.in. ocenie zakresu sprawności fizycznej, wpływu i efektywności na leczenie pacjentów za pomocą rehabilitacji i wielu innych. Poruszone zostaną również zagadnienia związane z pacjentami, którzy przeszli zawał serca, a także oceniony zostanie wpływ aktywności na życie osób prowadzących tryb siedzący.

- Konferencja „Jesienne Dni Fizjoterapii” jest niezwykle ważnym wydarzeniem w świecie fizjoterapii. To spotkanie wybitnych specjalistów, ale przede wszystkim praktyków, którzy w swojej pracy na co dzień próbują zarówno sprawdzonych, jak i innowacyjnych metod rehabilitacji. Każdy pacjent i każde schorzenie jest inne, dlatego podejście indywidualne jest tak szalenie ważne w tym przypadku. Konferencja ma celu zgłębienie wiedzy, jaką udało się już posiąść we współczesnej medycynie. Natomiast dla nas i dla Uzdrowiska Nałęczów to tym bardziej szczególne dni, ponieważ możemy szerokiemu gronu specjalistów zaprezentować nasz nowy projekt, jakim jest Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii „Werandki”, które działa dopiero od maja tego roku– mówi Marcin Trębowicz, kierownik Działu Fizjoterapii Uzdrowiska Nałęczów.

 

Podczas konferencji poruszony zostanie również ważny problem roli aktywności fizycznej w zwalczaniu otyłości u dzieci i młodzieży, analiza zaburzenia przetwarzania sensorycznego chorobą cywilizacyjną dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, a także wiele innych ważnych aspektów dotyczących najmłodszych.

Oprócz wykładów i sesji, odbędą się także warsztaty praktyczne z zakresu m.in. diagnostyki i rehabilitacji w wirtualnej rzeczywistościpo endoprotezoplastyce stawu biodrowego lub po zawale serca.

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij