MotoLife® (Chinesport, Włochy) stworzono w celu poprawy jakości życia, stanu zdrowia i dobrego samopoczucia psychofizycznego wszystkich osób z niepełnosprawnością ruchową kończyn dolnych i górnych, czy to na tle fizycznym, czy neurologicznym.

Korzyści płynące z terapii ruchowej z użyciem zmotoryzowanego ergometru rowerowego opisano obszernie w wielu publikacjach. Należą do nich: redukcja spastyczności mięśni, odwrócenie zaniku mięśni spowodowanego unieruchomieniem, poprawa krążenia obwodowego, poprawa lub utrzymanie ruchomości stawów i spowolnienie przebiegu postępujących schorzeń neurologicznych, takich jak stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona itp. Oprócz wspomnianych jednostek chorobowych, z rehabilitacji mogą również korzystać pacjenci z wszelkimi chorobami ogólnoustrojowymi upośledzającymi sprawność fizyczną. W przypadku pacjentów z całkowicie zniesioną zdolnością ruchu kończyn dolnych czy górnych MotoLife® zapewnia pasywną kinezyterapię w postaci cyklicznego pedałowania lub przesuwania ramion z wcześniej ustawioną prędkością. W pozostałych przypadkach urządzenie wykorzystuje albo ruch wspomagany (pomoc w rozpoczęciu i utrzymaniu ruchu przez użytkownika z ograniczonymi możliwościami motorycznymi), albo kinezyterapię czynną (generowanie regulowanego oporu przy ruchu wykonywanym własnymi siłami użytkownika). Przejście z jednego trybu do drugiego może odbywać się automatycznie – komputer pokładowy kontroluje w czasie rzeczywistym siłę wywieraną na pedały lub na uchwyty ręczne przez użytkownika i odpowiednio dostosowuje poziom wspomagania przez silnik.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij