Odważniki kettlebell znajdują swoje zastosowanie w sporcie i rehabilitacji, dzięki czemu przyczyniają się do rozwoju nowoczesnych prozdrowotnych form aktywności ruchowej.

Kettlebell to odważnik w kształcie kuli z rączką w postaci litery U. Jest to obecnie narzędzie treningowe popularne w USA i Europie, wykorzystywane głównie w celu poprawy ogólnej kondycji fizycznej, rozwoju siły i wytrzymałości.

Ergonomiczny kształt odważników kettlebell oraz różnorodność ciężaru sprawiają, że sprzęt ten może być wykorzystywany w powszechny sposób przy zachowaniu bezpieczeństwa. Dzięki swojemu kształtowi i osadzeniu środka ciężkości umożliwiają wykorzystanie wzorców ruchowych w poprawie wyników sportowych, rehabilitacji, treningu funkcjonalnego i prewencji urazów. Ćwiczenia z odważnikami kettlebell kształtują wytrzymałość i siłę, poprawiają wydolność układu krążeniowo-oddechowego oraz angażują układ nerwowy i cały aparat ruchu, przez co są efektywną i przystępną dla każdego formą ćwiczeń fizycznych (9).

Cały artykuł dostępny w wydaniu:


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij