Polskie Towarzystwo Fizjoterapii, Oddział Opolski oraz Polskie Stowarzyszenie Specjalistów Fizjoterapii zaprasza fizjoterapeutów oraz studentów fizjoterapii na bezpłatny wykład i prezentację praktyczną z zakresu fizjoterapii.

Lokalizacja:
Opole
Data rozpoczęcia:
20.10.2018
Data zakończenia:
20.10.2018
Strona www:
http://ptfopole...

Koncepcja McConnell daje nowe spojrzenie na problem przewlekłych dolegliwości bólowych pacjenta, zlokalizowanych w obrębie aparatu ruchu. Założenia koncepcji to wynik autorskich, wieloletnich badań Jenny McConnell, będących połączeniem wiedzy z zakresu anatomii, fizjologii, biomechaniki oraz inżynierii biomedycznej. EnduraTAPE to sztywna taśma, którą cechuje bardzo dobra przyczepność.

Konferencja "Koncepcja McConnell: narzędzia pracy fizjoterapeuty" odbędzie się 20 października o godz. 11 na  Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii w Opolu, przy ul. Prószkowskiej 76.

Szkolenie przeprowadzi Pan dr Michał Hadała wraz z mgr Krzysztofem Kozioł (FIZJO-SPORT.PL).

 

Program spotkania:     

1. Otwarcie  - Marcin Krajczy.

2. Gość specjalny - dr Michał Hadała.

Wykład pt. "Koncepcja McConnell: narzędzia pracy fizjoterapeuty - najczęstsze wykorzystanie i korzyści z terapii"

3. Warsztaty praktyczne McConnell Institute - dr Michał Hadała, mgr Krzysztofem Kozioł.
Leczenie zespołu bólowego w stawie rzepkowo-udowym

 
 

Uczestnicy otrzymają certyfikaty uczestnictwa w  warsztatach.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie swojego uczestnictwa w warsztatach na adres mailowy: ptfoddzialopolski@wp.pl, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc,  o rejestracji decyduje kolejność zgłoszenia.Czym jest program terapii według McConnell? Jakie są główne założenia programu terapii? Możliwości implementacji koncepcji McConnell w pracy z pacjentami. Metoda daje platformę porozumienia pomiędzy pacjentem, lekarzem i fizjoterapeutą. Praca z pacjentem, którego dolegliwości bólowe są przewlekłe. Zobacz w jaki sposób współpraca pacjent–terapeuta przekłada się na wynik terapii. Patrzenie na pacjenta nie tylko przez pryzmat problemu, z jakim się zgłosił, np. ból stawu kolanowego. Zawsze należy uwzględnić pomijany często aspekt biopsychospołeczny, który bardzo silnie oddziałuje na pacjenta, rzutując tym samym na przebieg terapii. Jesteś fizjoterapeutą, rehabilitantem sportowym, czy lekarzem przyjdź i zrozum w jaki sposób ruch (niekontrolowany/nieprawidłowy) wpływa i generuje dolegliwości towarzyszące pacjentom (dysfunkcje, ból, deficyty ruchu). McConnell Instytut ma na celu poprawę zarządzania przewlekłych problemów układu mięśniowo-szkieletowego. Koncepcja pracy z pacjentem opracowana przez australijski ośrodek fizjoterapeutyczny Jenny McConnell jest oparty na zrozumieniu wpływu postawy i ruchu jako sprawczy czynnik mięśniowych objawów i korzystnych efektów rozkładu tkanki miękkiej przy użyciu endura TAPE, aby natychmiast zmniejszyć ból i zoptymalizować efekty leczenia.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij