20-22 września w Łodzi odbędą się Targi Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji - jedno z najważniejszych wydarzeń branży medycznej w Europie.

Lokalizacja:
Łódź,
Data rozpoczęcia:
20.09.2018
Data zakończenia:
22.09.2018
Strona www:
http://targireh...

Rehabilitacja pacjentów z chorobą nowotworową oraz terapia obszaru dna miednicy – to tylko niektóre z tematów jakie znalazły się w programie tegorocznego Kongresu Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji w Łodzi. Wydarzenie gromadzące kilkuset lekarzy oraz fizjoterapeutów odbędzie się w dniach 20 – 22 września przy okazji 26 edycji międzynarodowych targów REHABILITACJA.

"Organizatorzy kongresu przygotowali pięć jednodniowych sesji tematycznych oraz kilkugodzinne warsztaty i szkolenia. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się kwestie dotyczące rehabilitacji kardiologicznej, diagnostyki w zespole słabości, autyzmu oraz inżynierii biomedycznej. Do udziału w kongresie zapraszamy zarówno doświadczonych lekarzy specjalistów jak i młodych adeptów medycyny i fizjoterapii. Każdy uczestnik możne dowolnie modyfikować i ograniczać swój udział. Na przykład tylko do jednej sesji, wybrać konkretny dzień albo warsztaty" – mówi Paweł Babij ze spółki Interservis.

Bogaty program kongresu współtworzyli najlepsi w kraju praktycy oraz naukowcy z renomowanych ośrodków, a we wrześniu przyjadą do Łodzi i poprowadzą zajęcia.  Wśród nich znajdzie się między innymi konsultant krajowy w dziedzinie rehabilitacji medycznej – prof. Piotr J. Majcher, który odpowiada za blok tematów poświęconych pracy z pacjentami onkologicznymi. Interesująco zapowiada się także sesja przygotowana przy współpracy z Polskim Towarzystwem Uroginekologii. Jej tematy to m.in.: fizjoterapia w walce z endometriozą, trening mięśni dna miednicy oraz nietrzymanie moczu mężczyzn.


Warsztaty i szkolenia

Oprócz wykładów i spotkań z autorytetami świata nauki naszym uczestnikom proponujemy także praktyczne warsztaty poświęcone m.in., współpracy fizjoterapeuty z trenerami biegania, terapii kręgosłupa szyjnego oraz suchemu igłowaniu – opowiada Paweł Babij. W sumie w trakcie kongresu odbędzie się 17 szkoleń prowadzonych przez praktyków na co dzień specjalizujących się w różnego rodzaju technikach i metodach.

Testy i prezentacje sprzętu

Równolegle z kongresem zorganizowana zostanie 26 edycja Targów Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji. W ich trakcie ofertę zaprezentuje ponad 230 wystawców z kraju i zagranicy. W sosikach pokazywane będą nowoczesne sposoby leczenia, sprzęt służący rehabilitacji i rozwiązania poprawiające kondycję i komfort życia pacjentów. Będzie to także okazja do porozmawiania z osobami, które na co dzień wykorzystują urządzenia w pracy i mogą się podzielić swoimi doświadczeniami. 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij