Najlepszą metodą leczniczą w osteoporozie pozostaje kontrolowana aktywność fizyczna, ważna zarówno dla leczenia złamań kompresyjnych, jak i zachowania zakresu ruchów czynnych i biernych kręgosłupa.

Stabilizator EXTO™ (MediRoyal Nordic AB, Szwecja) został zaprojektowany dla pacjentów cierpiących na złamania kompresyjne kręgosłupa z powodu osteoporozy. Może być również stosowany w celu zredukowania kifozy piersiowej i zwiększenia stabilności postawy.

Najlepszą metodą leczniczą w osteoporozie pozostaje kontrolowana aktywność fizyczna, ważna zarówno dla leczenia złamań kompresyjnych, jak i zachowania zakresu ruchów czynnych i biernych kręgosłupa. EXTO™ może być używany przy większości aktywności ruchowych do redukowania obciążeń, ochrony i korygowania postawy.

Stabilizator zakładany jest na ubranie. Składa się z trzech aktywnych części: pasa lędźwiowego, wspornika kręgosłupa i szelek. Pas lędźwiowy wykonany jest z połączenia tkanin elastycznych i półelastycznych, z przodu dopinany na paski, których długość dopasowuje się indywidualnie. Wspornik kręgosłupa zawiera aluminiową szynę, która powinna być indywidualnie dopasowany do budowy pacjenta. Szelki wykonane są z wielu warstw materiału elastycznego z wyściółką, by zapewnić wystarczające odciążenie i utrzymać stabilność czynnościową. Spina się je indywidualnie z paskami ściągającymi z przodu, zakładając stabilizator EXTO™ jak plecak.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij