Wskazaniem do zastosowania zabiegów medycyny chińskiej mogą być: bóle kręgosłupa i stawów, nerwobóle, stany zapalne górnych i dolnych dróg oddechowych, alergie, zapalenie zatok, osłabienie mięśni, zaburzenia hormonalne.

Akupunktura, obok ziołolecznictwa, jest jedną z najstarszych metod leczniczych stosowanych w starożytnych Chinach. Pierwsze ślady potwierdzające użycie ostrego narzędzia/przedmiotu służącego do ucisku określonych punktów ciała sięgają epoki neolitu. Do najważniejszych pozytywnych efektów nakłucia ciała należało ustąpienie dolegliwości bólowych oraz niektórych chorób wśród wojowników powracających z bitwy (rany po strzałach i broni kłutej). Obecnie akupunktura znana jest już na całym świecie i zaczyna być uznawana za efektywną metodę leczniczą, na równi ze współczesnymi zachodnimi metodami terapeutycznymi. Na gruncie polskim zaszczepiona została w środowiskach medycznych przez profesora Zbigniewa Garnuszewskiego, który swą wiedzę i umiejętności zdobywał, podróżując po całym świecie (2).

Przeczytaj cały artykuł:


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij