Poduszka Ziggy ( Jenx Limited, W. Brytania) to produkt terapeutyczny, który może znaleźć zastosowanie zarówno jako wsparcie pozycjonujące lub element wyposażenia rehabilitacyjnego, jak też przy swobodnej zabawie lub odpoczynku.

Poduszka może być zginana i formowana na szereg różnych sposobów, w tym także do pełnego okręgu, co umożliwia wykorzystanie jej do pozycjonowania w bardzo różnych sytuacjach klinicznych u pacjentów w dowolnym wieku (począwszy od 3. miesiąca życia), a także ułatwia transport. Doskonale sprawdza się jako uzupełnienie łóżka z materacem Dreama, gdzie z jej pomocą można układać całe ciało lub kończynę w określonej pozycji. Przykładowe zastosowania to np.: wspieranie pozycji siedzącej lub leżącej na brzuchu niemowlęcia/małego dziecka (poduszka wygięta w kształt litery „U” i ułożona na podłożu, odpowiednio wokół bioder siedzącego dziecka lub pod jego klatką piersiową), ćwiczenie równowagi poprzez siadanie okrakiem lub bokiem (poduszka ułożona prosto na podłożu), podparcie dla przedramion podczas czytania, robótek ręcznych etc. w pozycji siedzącej (poduszka wygięta wokół talii z ramionami ułożonymi równolegle do rąk użytkownika). Pokrycie poduszki jest wykonane z wodoodpornego, oddychającego materiału z powłoką antybakteryjną, którą łatwo się czyści np. ściereczkami dezynfekcyjnymi (co oznacza, że produkt może być używany przez wielu użytkowników). Pokrowce (kupowane osobno) można prać w pralce i suszyć w suszarce bębnowej. Ziggy ma długość 120 cm i kwadratowy przekrój w 2 rozmiarach (10 x 10 cm lub 15 x 15 cm).


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij