EN-Cardio Crosswalker (Enraf-Nonius B.V., Holandia) to kompletny ergometr treningowy, w którym zarówno kończyny górne, jak i dolne są w pełni zaangażowane w wytwarzanie energii.

Jest on wyjątkowo dobrze dostosowany do pacjentów z ograniczeniami krążeniowo-oddechowymi, ponieważ możliwe jest ustawienie wyjątkowo niskiego oporu – zaledwie 20 watów. Dzięki EN-Cardio Crosswalker unika się przeciążenia organizmu rehabilitowanego pacjenta, ponieważ można utrzymać na stałym poziomie moment obrotowy. W przypadku urządzeń bez regulacji momentu obrotowego zmniejszenia liczby obrotów na minutę spowoduje zwiększenie oporu, a zatem im wolniej pacjent będzie pedałować, tym większy wysiłek będzie musiał wkładać w pokonanie oporu, co jest dla niego nie tylko męczące, ale i frustrujące. EN-Cardio Crosswalker pozwala uniknąć tego niekorzystnego efektu, wobec czego pacjenci są rehabilitowani w bezpieczny, wygodny i przyjemny sposób.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij