Rehabilitacja pacjentów z najcięższym stopniem niepełnosprawności, uniemożliwiającym samodzielną egzystencję, stanowi duże wyzwanie, także w sensie psychicznym.

Wykazano, że kołysanie łagodzi u nich pobudzenie i niepokój, redukuje lęk i zwiększa jakość życia; podobny wpływ ma także na psychikę osób sprawnych ruchowo, lecz cierpiących na schorzenia neuropsychiatryczne, takie jak demencja, zaburzenia ze spektrum autyzmu czy też ADHD. Kołysanie odgrywa też istotną rolę w zapobieganiu odleżynom, powodując zmiany sił nacisku działających pomiędzy podłożem a ciałem pacjenta oraz stymulując krążenie krwi. Ten element postępowania można zrealizować za pomocą The Wellness Nordic Bed Rocker (Wellness Nordic, Dania) – platformy umożliwiającej zastosowanie ruchów kołyszących u pacjenta leżącego w łóżku lub siedzącego na wózku inwalidzkim. Kołysanie można uzupełnić muzykoterapią, czemu służy specjalnie zaprojektowana poduszka, odtwarzająca utwory o sprawdzonym działaniu kojącym MusiCure®. Urządzenie można zastosować do wszystkich rodzajów łóżek na kółkach i wszystkich typów wózków inwalidzkich. Gdy nie jest używane, zajmuje mało miejsca i jest łatwe do przemieszczania.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij