W rehabilitacji kończyn górnych u pacjentów po udarach, urazach rdzenia kręgowego, poważniejszych urazach ortopedycznych czy też ze schorzeniami neurologicznymi można wykorzystać zautomatyzowane rozwiązanie, np. system ReoGo™.

Jest to przenośny, przyjazny dla użytkownika system, wyposażony w zmotoryzowane ergonomiczne ramię robotyczne, umożliwiające pacjentom ponowne uczenie się wzorca prawidłowego ruchu w mechanizmie zaawansowanego sprzężenia zwrotnego. Zakres możliwości obejmuje ruchy w dwu- i trójwymiarze ramienia, łokcia i przedramienia. Podstawą metody leczenia jest zasada, że precyzyjnie zaprojektowane i sterowane, powtarzane ćwiczenia nerwów i mięśni sprzyjają reorganizacji korowej, co z kolei przyczynia się do przywrócenia ich funkcji. Jako urządzenie robotyczne, ReoGo ™ zapewnia średnio dziesięć razy więcej powtórzeń na sesję niż tradycyjna aparatura, poprawiając w ten sposób wyniki rehabilitacji. Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu każda sesja rehabilitacji z użyciem ReoGo ™ jest dostosowywana indywidualnie do potrzeb pacjenta, obejmując odpowiednio dobrane ćwiczenia, w tym w formie mobilizujących do współpracy gier i zadań. Rozmaitość modułów ćwiczeniowych i trybów pracy (5 – od całkowicie biernego do w pełni aktywnego; ze stopniowym zwiększaniem obciążenia i złożoności ruchów) oraz możliwości indywidualizacji ćwiczeń wpływają na szeroki zakres zastosowań. Pracę terapeuty ułatwia intuicyjny interfejs użytkownika w wielu językach oraz możliwość kompleksowej oceny stanu pacjenta w czasie rzeczywistym (śledzenie jakości ruchu i monitorowanie postępów pacjenta), rejestracji danych i eksportowania raportów.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij