Bezpieczne podnoszenie pacjenta - Rehabilitacja w praktyce

Podnośnik Golvo™ (modele: 8000/8008/8008 Low Base; Hill-Rom GmbH, Niemcy) zaprojektowano w taki sposób, by ułatwiał podnoszenie i przemieszczanie pacjenta w różnych sytuacjach.

Łączy on w sobie funkcjonalność podnośnika stacjonarnego i elastyczność podnośnika mobilnego. Jego konstrukcja sprawia, że równie dobrze może służyć do podnoszenia pacjenta z łóżka lub z poziomu podłogi, jak i do przenoszenia w poziomie (np. z łóżka na wózek, z wózka do wanny itd.), a także do treningu chodu u pacjentów bardziej mobilnych. Równoległa regulacja szerokości podstawy ułatwia podnoszenie w wielu różnych sytuacjach, np. gdy przestrzeń pod łóżkiem jest ograniczona. W standardzie są wysuwane podłokietniki, z których może korzystać zarówno personel, w ten sposób zmniejszając swoje obciążenie masą pacjenta, jak i sam pacjent, używając ich jako podparcia/uchwytu przy podnoszeniu się. Kierować podnośnikiem można za pomocą pilota bezprzewodowego, jak również umieszczonego na obudowie panelu kontrolnego. Model Golvo 8008 jest modelem typowym (długość 112 cm, szerokość  67-95 cm, wysokość 175 cm, kółka 75 mm); Golvo 8000 jest mniejszy i może być używany w sytuacjach, w których przestrzeń jest bardziej ograniczona. Golvo LowBase 8008 ma obniżoną podstawę (kółka 46 mm), nadając się do wykorzystania przy łóżkach z niską ramą.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij