Piłeczka terapeutyczna - Rehabilitacja w praktyce

Piłeczka terapeutyczna Handgym (Fresco Podología S.L., Hiszpania) stanowi przydatny element programu rehabilitacji ręki w stanach takich, jak: schorzenia reumatoidalne, urazy przeciążeniowe, a także deficyty neurologiczne (np. poudarowe).

Wykonana jest z żelu mineralnego wzbogaconego olejkiem z dzikiej róży, sprzyjającym nawilżeniu skóry podczas ćwiczeń. Kształt piłeczki doskonale dopasowuje się do rąk, a ćwiczenia przy jej użyciu są łatwe i przyjemne. Istnieje szeroki zakres możliwych manewrów, służących ćwiczeniu mięśni palców, nadgarstków i przedramion. Regularne korzystanie z Handgym poprawia siłę mięśniową, rozwija umiejętności motoryczne i propriocepcję. Dodatkowe korzyści można uzyskać, stosując bodźce termiczne: podgrzanie piłeczki przez zanurzenie w ciepłej wodzie na 3-4 minuty poprawia krążenie krwi, zaś schłodzenie w lodówce powoduje zwężenie naczyń w celu zmniejszenia miejscowych obrzęków i złagodzenia dolegliwości bólowych. Piłeczka produkowana jest w 3 wersjach, różniących się stopniem twardości, na co wskazuje kolor powłoki: zielona – miękka, czerwona – średnio twarda, biała – twarda. W razie zabrudzenia wystarczy ją wymyć ciepłą wodą z mydłem, spłukać i osuszyć ręcznikiem (tekstylnym, nie papierowym), a przed użyciem natalkować. 

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij