Zastosowanie masażu w dysfunkcjach strukturalnych – opis przypadków - Rehabilitacja w praktyce

W każdej dyscyplinie sportowej występuje typowy, wielokrotnie powtarzany ruch i niezależnie od jego rodzaju wymaga pracy całego ciała.

Aktywność jednego łańcucha mięśniowego wymusza włączenie się w ruch pozostałych. Skoordynowane skrócenie jednych struktur i wydłużenie innych w obrębie kończyn dolnych i górnych oraz tułowia umożliwia niezbędną w ruchu stabilizację ciała, siłę i koordynację ruchową, zapewniając precyzję i płynność (1). W sporcie nie tylko poważne urazy wymagające interwencji chirurgicznej doprowadzą do spadku formy, mniejszej wydolności, osłabienia wyuczonych zdolności motorycznych.

Przeczytaj cały artykuł tutaj


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij