Trening funkcjonalny zawodników uprawiających sporty motorowe – cz. I - Rehabilitacja w praktyce

Sport żużlowy cieszy się dużą popularnością wśród kibiców. Atutem wyścigów motorowych jest wartka akcja, a także ciekawa oprawa zawodów i miła atmosfera panująca wśród zawodników i kibiców.

Zawodnicy jeżdżący na torach żużlowych wyjątkowo często narażeni się na urazy sportowe. Nie bez znaczenia
pozostają: możliwość kontaktu z innym zawodnikiem, duża prędkość, a także nieprzewidywalność toru w postaci jego nierówności lub podbić motocyklu. Gama urazów jest szeroka i waha się od niegroźnych stłuczeń i otarć podczas upadków, przez urazy więzadeł i złamania (włączając w to również urazy kręgosłupa), a skończywszy na wypadkach śmiertelnych. Dokonując analizy dokonań i przebiegu kariery poszczególnych zawodników związanych z żużlem, można stwierdzić, że każdy z nich miał epizod związany z urazem i poddany był leczeniu operacyjnemu oraz usprawnianiu.

 

Przeczytaj cały artykuł tutaj

Zobacz film tutaj


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij