W ciągu całego życia około 70% populacji doświadcza bólu odcinka szyjnego kręgosłupa. Przy czym objawy wynikające z niestabilności szyjnej dotyczą głównie osób młodych oraz w średnim wieku i przede wszystkim kobiet.

Odcinek szyjny jest najbardziej ruchomym odcinkiem kręgosłupa – jest to możliwe dzięki prawidłowej budowie, funkcji i współpracy takich elementów, jak układy: kostno-stawowy, więzadłowy-torebkowy, mięśniowy i nerwowy. Ruchy w tym odcinku kręgosłupa szyjnego są sumą ruchów zachodzących we wszystkich stawach oraz krążkach międzykręgowych.

Przeczytaj cały artykuł tutaj

Zobacz film tutaj


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij