Rehabilitative Ultrasound Imaging (RUSI) może być dla fizjoterapeuty pomocnym narzędziem służącym zarówno do oceny, jak i terapii mięśni głębokich, których zaburzona funkcja może być przyczyną NZBK.

Niespecyficzne zespoły bólowe kręgosłupa (NZBK) to ogólne pojęcie definiujące dolegliwości bólowe zlokalizowane w różnych odcinkach kręgosłupa, które nie są związane z poważną patologią i/lub nie mają specyficznej przyczyny ich występowania. NZBK najczęściej dotyczą odcinka lędźwiowego i szyjnego kręgosłupa, choć również mogą występować w odcinku piersiowym. Ocenia się, że NZBK w odcinku lędźwiowym kręgosłupa w populacji osób dorosłych pojawiają się u 15-20% osób rocznie, a 50-80% doświadcza co najmniej jednego epizodu dolegliwości w ciągu całego życia (1).

 

Przeczytaj cały artykuł tutaj


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij