Artykuł przedstawia rehabilitację oddechową z wykorzystaniem koncepcji PNF, którą możemy zastosować u pacjentów wentylowanych mechanicznie przebywających na oddziale intensywnej terapii (OIT).

Rehabilitacja oddechowa rozpoczyna proces usprawniania pacjenta na OIT i jest podstawą pracy terapeutycznej. Dotyczy ona chorych wentylowanych mechanicznie, jak również pacjentów oddychających samodzielnie lub wspomaganych tlenem. Terapia oddechowa ma na celu zapobiegać powikłaniom ze strony układu oddechowego związanym z długotrwałym unieruchomieniem oraz poprawić jego wydolność. Jak wskazuje literatura, dość częstym problemem na OIT są infekcje układu oddechowego, w tym tchawicy, oskrzeli, płuc – dotyczy to zwłaszcza chorych w stanie krytycznym. Wczesne zastosowanie rehabilitacji oddechowej może przyczynić się do znacznego spadku tego typu zakażeń.

 

Przeczytaj cały artykuł tutaj

Zobacz film tutaj


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij