Staw łokciowy, tak jak inne stawy, narażony jest na szereg urazów związanych z działaniem czynników mechanicznych zarówno o charakterze traumatycznym, jak i przeciążeniowym.

Stosowane leczenie może przebiegać dwutorowo i opiera się na leczeniu nieoperacyjnym i/lub operacyjnym. O rodzaju i trybie leczenia decydują wyniki badań uzyskane na podstawie diagnostyki obrazowej i badania funkcjonalnego. Diagnostyka jest niezbędnym narzędziem pozwalającym monitorować postęp leczenia, a w przypadku jego zakończenia – ocenić uzyskane efekty.

Ogólnie przyjęte standardy badania klinicznego pacjenta mają na celu ujednolicić tok postępowania, umożliwić proste zakwalifikowanie pacjenta pod względem konieczności zastosowanego leczenia (nieoperacyjne lub operacyjne), a także w możliwe największym stopniu ograniczyć ryzyko podania nieprawidłowej diagnozy, a co się z tym wiąże – zmniejszyć ryzyko powikłań. Postępowanie w większości urazów, w tym również podczas zwichnięcia stawu łokciowego, bazuje na ogólnie przyjętych wytycznych dotyczących badania podmiotowego i przedmiotowego.

 

Przeczytaj cały artykuł tutaj

Zobacz film tutaj


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij