Dietetyka jest dziedziną rozwijającą się w bardzo szybkim tempie, można zaobserwować rosnące zainteresowanie tematem żywienia oraz jego wpływem na rozwój i przebieg różnych chorób.

Powstało wiele systemów oraz ideologii żywieniowych, często o skrajnych podejściach. W przypadku RZS również podjęto wiele prób odnalezienia korelacji między poszczególnymi składnikami diety a powstaniem oraz przebiegiem choroby. Punktem wyjścia do rozważań na temat rodzaju zastosowanego planu żywieniowego powinna być jakość żywności. Dieta powinna być oparta na produktach nieprzetworzonych oraz świeżych. Żywność przetworzona, z dużą zawartością konserwantów i innych dodatków, stanowi ryzyko zaostrzenia choroby, wpływając na zwiększenie procesu zapalnego.

Przeczytaj cały artykuł tutaj


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij