Farmakoterapia jest najczęściej stosowaną metodą leczenia, to zasadnicza część opieki medycznej oraz narzędzie, które powinno przynosić ulgę i leczyć, wspomagając inne terapie.

Ważne w procesie usprawniania pacjenta jest poznanie przez fizjoterapeutę skutków zażywania określonych leków, zarówno w leczeniu podstawowym i schorzeniach współistniejących, ich wpływu na możliwości wysiłkowe chorego oraz zbadanie sprawności pacjenta, zapoznanie się z ewentualnymi wskazaniami i przeciwskazania do zastosowania zabiegów fizykalnych.

Dlatego też zainteresowania współczesnej fizjoterapii powinny obejmować nie tylko możliwości zastosowania leków w wybranych zabiegach dotyczących procesu usprawniania pacjenta, ale także problemy farmakologii związane z interakcją środków farmakologicznych i zabiegów fizjoterapeutycznych, które opisywane są w tak niewielkim stopniu w literaturze przedmiotu.W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij