Udar mózgu jest uważany za jedną z głównych przyczyn niepełnosprawności na świecie. Rehabilitacja pacjentów po urazie mózgu może być długa i kosztowna.

Hoyoung Ban, absolwent MBA (’11) z Darden School of Business (USA) jest twórcą  nowego wynalazku – inteligentnej rękawiczki – która może się okazać przełomem w rehabilitacji po wylewie. Jego ojciec oraz dwóch wujków przeszli udar mózgu. Skuteczna terapia rehabilitacyjna okazała się dla obydwu z nich nieosiągalna finansowo, z uwagi na wysokie koszty opieki zdrowotnej w Korei Południowej.

Firma Neofect, którą Ban kieruje w mieście Yongin w Korei Południowej, zajęła się stworzeniem i wprowadzeniem na rynek projektu inteligentnej rękawiczki - Rapael Smart Glove.
Jej koszt produkcji jest stosunkowowo niski, a użyteczność wysoka, gdyż dzięki transmisji cyfrowych programów, gwarantuje ona chorym w trakcie rehabilitacji urozmaicony i skuteczny trening.

Pacjent w programie rehabilitacji udaru może nosić rękawiczkę podczas wielu czynności, takich jak rzucanie piłki lub wlewanie wody do szklanki, lub wirtualnie dzięki zastosowaniu specjalnej techniki symulacji wideo. System Rapael Smart Glove monitoruje zdolności pacjenta, analizuje i dostosowuje trudność zadań do jego poziomu, co ma na celu poprawę ogólnej neuroplastyczności. Rękawiczka podłączona do sieci rejestruje dane z sesji rehabilitacyjnych dla wiadomości i oceny przez pacjenta oraz personelu medycznego.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij