W przypadku dolegliwości stawu ramiennego związanych ze stanem po urazie, po zabiegu ortopedycznym albo ze schorzeniami zapalno-zwyrodnieniowymi korzystne może być zastosowanie stabilizatora OmoTrain (Bauerfeind AG, Niemcy)

W przypadku dolegliwości stawu ramiennego związanych ze stanem po urazie, po zabiegu ortopedycznym albo ze schorzeniami zapalno-zwyrodnieniowymi korzystne może być zastosowanie stabilizatora OmoTrain (Bauerfeind AG, Niemcy).

Urządzenie stabilizuje staw ramienny, zapewniając bezpieczne wsparcie podczas ruchu, dzięki specjalnemu systemowi pasów. Pacjent unika zatem ruchów mogących powodować przeciążenie stawu i ból, ma natomiast zapewnioną stymulację mięśni aktywnych podczas pozostałych ruchów, np. unoszenia ramienia – co wzmacnia te mięśnie, a dodatkowo wywiera korzystny efekt przeciwbólowy za pomocą łagodnego działania masującego na tkanki miękkie. W razie potrzeby można zastosować specjalną wkładkę masującą (Delta pad) zapewniającą dodatkowy masaż określonych bolesnych punktów. Dzięki dużej elastyczności stabilizator jest łatwy do zakładania i zdejmowania. Oddychający splot i anatomiczne wyprofilowanie powodują, że tkanina doskonale adaptuje się do konturów barku i nie powoduje dyskomfortu podczas ruchu. OmoTrain występuje w wersji uniwersalnej, mogąc służyć do noszenia zarówno na prawym, jak lewym barku.